Bitcoin kontynuuje konsolidację powyżej $26,000

In Brief

  • Bitcoin podąża za wznoszącą się linią wsparcia.
  • Wskaźniki techniczne zaczęły wykazywać słabość.
  • Spadek poniżej 24.661 dolarów unieważniłby byczą liczbę.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) zdołał utrzymać się powyżej $26,000 wsparcia, ale nie udało mu się zainicjować znaczącego ruchu w górę.

Pomimo braku byczej struktury, Bitcoin zdołał utrzymać się na poziomie znacznie przewyższającym wsparcie.

Słabość Bitcoin’a może doprowadzić do upadku

BTC kontynuowało strzelecki świecznik gwiazdkowy z 27 grudnia, tworząc mały byczy świecznik następnego dnia. Ten ruch nie zbliżył się jednak do wzlotów z poprzedniego dnia.

Dzienne RSI zaczęło również wykazywać słabość w postaci niedźwiedziej rozbieżności. Jednak ani oscylator MACD ani Stochastic nie wygenerowały żadnego rodzaju niedźwiedzich sygnałów.

BTC Ruch dzienny

Wykres sześciogodzinny pokazuje bardziej wyraźną niedźwiedzią dywergencję, widoczną zarówno w RSI jak i MACD. Ponadto widzimy, że BTC podąża za linią wsparcia rosnącego, która obecnie wynosi niewiele ponad 25.000$.

Słabość widoczna zarówno na wykresach dziennych, jak i sześciogodzinnych sugeruje, że BTC może spaść i zatwierdzić tę linię przed poruszeniem się wyżej.
BTC 6-godzinny ruch

Przyszły ruch

Niższe przedziały czasowe ujawniają, że BTC handluje powyżej niewielkiego poziomu wsparcia na poziomie $26.250 (0.382 poziom retracement Fib). Do tego momentu, BTC stworzyło kilka długich, niższych knotów, które również dotknęły poziomu 0,5 Fib Retracement w wysokości 25.550 $.

Jak dotąd, nie ma byczych znaków odwrócenia w dwugodzinnym przedziale czasu. Awaria poniżej tych poziomów wsparcia może spowodować gwałtowny spadek do $24,000.

Jednakże, jak wykazano w poprzedniej sekcji, BTC handluje tuż ponad kluczowym poziomem wsparcia. Stworzyło to dwa długie, niższe knoty, przez co jest bardziej prawdopodobne, że BTC odbije się od obecnego poziomu cen.
BTC 2 godziny

Liczba fal BTC

We wczorajszej analizie liczebności fal BeInCrypto stwierdził, że BTC prawdopodobnie znajduje się w końcowej podfali (czarnej) fali 5 (pomarańczowej), która ma się zakończyć blisko 29 800 USD.

Pomimo wczorajszego spadku, liczba ta nadal pozostaje bez zmian.
Liczba fal BTC (BTC Wave Count)

Bliższe spojrzenie ujawnia, że możliwe jest, iż BTC właśnie ukończył podfalę 4 – lub zrobi to po nieco niższym niższym poziomie.

Jednak poziom unieważnienia tej liczby tuż nad podfalą 1, wynoszący 24 661 dolarów, pozostaje taki sam.
BTC INWALIDACJA

Wniosek

Oczekuje się, że Bitcoin wkrótce odwróci swój trend i podejmie kolejną próbę stworzenia nowej, ciągle wysokiej ceny. Spadek poniżej 24.661 dolarów unieważniłby ten konkretny scenariusz.