Twórca modelu Bitcoin S2F ujawnia 4 powody, dla których po raz pierwszy kupił BTC

Stała podaż i stopy procentowe, które nie zmieniają się na ujemne, były jedną z głównych zalet zamiany fiatów na BTC, mówi PlanB.

Bitcoin (BTC) był najlepszym wyborem znanego analityka PlanB ze względu na jego niedobór i zerowe prawdopodobieństwo ujemnych stóp procentowych.

W serii tweetów 7 lipca twórca modelu ceny akcji Bitcoina wyjaśnił, co skłoniło go do zakupu kryptokursztynu.

PlanB: „Większość ludzi śpi“ na BTC
PlanB stał się znany jako szczery zwolennik BTC. Jego model cenowy przeszedł kilka wcieleń i obecnie przewiduje cenę Bitcoina na poziomie 288.000$ do 2024 roku.

Jak dotąd, stock-to-flow śledził metamorfozę Bitcoina z prawie 100% dokładnością. Zanim jednak ją stworzył, PlanB zwracał uwagę na makro czynniki i wyjście z waluty fiata.

Pisał na Twitterze:

„Dlaczego kupiłem #bitcoin w latach 2015-2016 (przed modelem).

  •  46M milionerów na świecie, tylko 21M BTC
  • nie może używać złota lub $ w kosmosie lub na Marsie, potrzebuje czegoś innego.
  • nikt nie może zamrozić konta lub zablokować transakcji
  • 0% stopa procentowa jest lepsza niż ujemna stopa procentowa“.

Rozumowanie brzmi znajomo dla wielu. Stała podaż Bitcoin, niefizyczny charakter, zdecentralizowana struktura i „twarde“ referencje pieniężne nadal sprawiają, że jest to wybór inwestycyjny zarówno dla dużych jak i małych inwestorów.

Od 2015 roku, negatywne stopy procentowe, w szczególności, mnożą się, z Bitcoin oferuje bezpieczną przystań od podatków w banku centralnym i erozji wartości oszczędności pieniężnych.

Kontynuując, PlanB powiedział, że główni konsumenci nadal nie są świadomi korzyści płynących z Bitcoinu jako pieniądza.

„To zabawne, czyż nie? W Holandii ludzie mają około 400B dolarów na swoich bankowych kontach oszczędnościowych, zarabiając 0% odsetek (powyżej 1 miliona dolarów stopa procentowa jest ujemna)“, napisał w innym poście.

„To $400B można by włożyć do Bitcoin’a i oddać do pracy, żeby zarobić co najmniej 6% odsetek, $24B/r. Większość ludzi w NL śpi…jeszcze“

Model ceny akcji Bitcoin w stosunku do ceny przepływu z dnia 8 lipca

Bitcoin stock-to-flow model cenowy od 8 lipca. Źródło: Digitalik

Kwalifikacje Bitcoinów w skrócie

Jak często podkreślał Cointelegraph, Bitcoin Revolution nagradza inwestorów o niskich preferencjach czasowych, nie zachęcając ich do wydawania lub zaciągania pożyczek tak szybko jak to możliwe. Przeciwnie jest w przypadku fiatów, których emitenci stosują ujemne stopy procentowe i politykę inflacyjną, aby karać osoby oszczędzające długoterminowo.

Jednocześnie zachęca się górników, aby nie zmieniali podstawowych atrybutów Bitcoinów – stałej podaży i stałej emisji – ponieważ takie postępowanie zagroziłoby ich własnemu dobrobytowi.

Jak podsumował Saifedean Ammous w swojej popularnej książce, „The Bitcoin Standard“, ta forma „cyfrowego niedoboru“ jest bezprecedensowa w historii i pozwala Bitcoinowi wypełnić niszę, której nie udało się jeszcze zapełnić żadnymi innymi pieniędzmi, w tym złotem.